محیط زیست

کانون های گرد وغبارا یران درحال افزایش است.

35

درخوزستان وسعت کانون های ریزگرد بیش از۶۰۰ هزار هکتار است

یک مقام سازمان حفاظت محیط زیست روز دوشنبه وسعت کانون های ریزگرد درخوزستان را بیش از ۶۰۰ هزار هکتار عنوان کرد و گفت: ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی این استان نیز به دلیل کم آبی در آستانه تبدیل به کانون گرد و غبار هستند.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، ضیاءالدین شعاعی، مدیر ملی کارگروه مقابله با گرد و غبار، با هشدار نسبت به افزایش کانون های گرد وغبار دراستان خوزستان،‌ خواستار اصلاح مدیریت منابع آب شد.
وی با اعلام اینکه اعتبار مورد نیاز برای اجرای راهکارهای مقابله با گرد و غبار،‌ ۵۰ هزار میلیارد ریال است،‌ افزود:‌ در شرایط فعلی، دولت توان تامین این اعتبار را ندارد.
آقای شعاعی با اشاره به وقوع گرد و غبارهای شدید در استان خوزستان درسالهای اخیر گفت: سطح زیرکشت اراضی خوزستان درسال جاری۶۰ هزارهکتارکاهش یافته است واین اراضی به طور قطع به منشاء داخلی گرد و غباراضافه میشود.
اکسپرت مدافعان حقوق بشر ترکمنصحرا:  کانونهای ریزگرد را با اصلاح مدیریت منابع آب می توان کنترول کرد.

در باره نویسنده / 

امید بایندری

کنشگر و مدافع حقوق اقلیت های تورکمن

مطالب مرتبط

HRDturkmen-sahar-telegram

اطلاعیه ها

درباره سایت

در این وب سایت و در شبکه های اجتماعی , مدافعان حقوق بشر تورکمنصحرا به کمک شما عزیزان تلاش می کنیم تا صدای مردمی که از دیرباز مورد ظلم و ستم بوده و هستند رو به گوش جهانیان برسانیم.
تمام افراد بشر آزاد زاده می شوند و از لحاظ حيثيت و کرامت و حقوق با هم برابرند. همگی دارای عقل و وجدان هستند و بايد با يکديگر با روحيه ای برادرانه رفتار کنند.

ما در شبکه های اجتماعی نیز در کنارتان هستیم