رسانه

ویدیویی از آزار یک شهروند متهم به زنانه پوشی توسط مامورین

32

مدافعان حقوق بشر تورکمن صحرا به نقل از هرانا:

ویدئوی کوتاه پیش رو، بازداشت و ضرب و شتم یک شهروند متهم به زنانه پوشی و یا تراجنسی را از سوی نیروی انتظامی روایت می کند، با توجه به گفتگوهای  رد و بدل شده بین مأموران و متهم به نظر نمی رسد که وی جز نحوه پوشش مرتکب جرم دیگری شده باشد.

در ویدیوی پیش رو، مأمورین پس از انتقال متهم به (احتمالا) نزد خانواده وی را بازخواست و تحقیر می کنند و حتی پس از حمایت و التماس فردی که خود را خواهر متهم معرفی می کند نیز به آزار و اذیت و ضرب و شتم وی ادامه می دهند.

هر چند محل ضبط ویدیو استان کرمانشاه معرفی شده است با اینحال هرانا نمی تواند بصورت مستقل زمان و مکان ضبط ویدیو را تعیین کند.

لازم به توضیح است با وجود اینکه زنانه پوشی یا مبدل پوشی یکی از انواع رفتارهای ترا جنسی است، ولی تمام موارد زنانه پوشی بدلیل احساسات ترا جنسی یا هویت ترا جنسی روی نمی‌دهد.

مدافعان حقوق بشر تورکمن صحرا مختص فرد، قومیت، اقلیت،اکثریت، منطقه و کشور خاصی نیست و در جهت حقوق انسانی تمام افراد جامعه تلاش میکند و به این جهت از عموم شهروندان دعوت می کند که با ارسال مشاهدات، عکس، ویدئو و مستندات خود به صفحه فیسبوک مدافعان حقوق بشر تورکمن صحرا به آدرس facebook.com/hrdturkmens ارسال فرمائید، و در گزارشگری و ارتقا وضعیت حقوق بشر در ایران سهیم باشید.

لینک منبع خبر

در باره نویسنده / 

امید بایندری

کنشگر و مدافع حقوق اقلیت های تورکمن

مطالب مرتبط

HRDturkmen-sahar-telegram

اطلاعیه ها

درباره سایت

در این وب سایت و در شبکه های اجتماعی , مدافعان حقوق بشر تورکمنصحرا به کمک شما عزیزان تلاش می کنیم تا صدای مردمی که از دیرباز مورد ظلم و ستم بوده و هستند رو به گوش جهانیان برسانیم.
تمام افراد بشر آزاد زاده می شوند و از لحاظ حيثيت و کرامت و حقوق با هم برابرند. همگی دارای عقل و وجدان هستند و بايد با يکديگر با روحيه ای برادرانه رفتار کنند.

ما در شبکه های اجتماعی نیز در کنارتان هستیم