اطلاعیه

هفتادویک۷۱مین مجمع عمومی سازمان ملل متحد افتتاح شد

23

آخرین سخنرانی بان کی مور درمجمع عمومی سازمان ملل متحد به عنوان دبیرکل این سازمان نکات قابل توجه فراوانی داشت.

او چندین کشور عضو سازمان ملل را مورد انتقاد قرار داد که جنایات علیه مردم سوریه را ممکن کرده ویا آن را تأمین مالی کرده‌اند وحتی خود درآن نقش داشته‌اند. وخواهان توقف تمام درگیری‌ها درجنگ سوریه و پیشبرد مذاکرات صلح شد.

او خطاب به مجمع عمومی سازمان ملل گفت که دست بعضی از حاضران درجلسه هم به خون آغشته است ودولت سوریه مسئول اصلی کشتار غیرنظامیان درجریان جنگ داخلی ۵ساله این کشور بوده است.

شامگاه دوشنبه ۲۹ شهریور / ۱۹ سپتامبر تنها چند ساعت پس از بیانیه ارتش سوریه مبنی بر پایان آتش‌بس، کاروانی از ۱۸ کامیون حامل کمک‌های فوری درنزدیکی شهر اورم کبرا استان حلب هدف حمله هوایی قرار گرفت.

فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ وهلال احمر سه‌شنبه اعلام کرد که دراین حمله نزدیک به ۲۰ غیرنظامی از جمله یک عضو هلال احمر سوریه کشته شدند.

آمریکا، روسیه و سوریه را مسئول این حمله هوایی دانسته است اما این دو کشور چنین نقشی را رد کرده‌اند.

سازمان ملل به‌دلیل این حملات ارسال کمک‌های خود به سوریه را متوقف کرده است.

بان کی مون رژیم بشار اسد را مسئول بیشترین کشتار غیرنظامیان دانست وحمله هوایی به کاروان امدادرسان سازمان ملل در استان حلب را اقدامی «نفرت‌انگیز» و «آشکارا عمدی» عنوان کرد.

منبع:

ایل گویجی

در باره نویسنده / 

امید بایندری

کنشگر و مدافع حقوق اقلیت های تورکمن

مطالب مرتبط

HRDturkmen-sahar-telegram

اطلاعیه ها

درباره سایت

در این وب سایت و در شبکه های اجتماعی , مدافعان حقوق بشر تورکمنصحرا به کمک شما عزیزان تلاش می کنیم تا صدای مردمی که از دیرباز مورد ظلم و ستم بوده و هستند رو به گوش جهانیان برسانیم.
تمام افراد بشر آزاد زاده می شوند و از لحاظ حيثيت و کرامت و حقوق با هم برابرند. همگی دارای عقل و وجدان هستند و بايد با يکديگر با روحيه ای برادرانه رفتار کنند.

ما در شبکه های اجتماعی نیز در کنارتان هستیم