خبر

هجوم نیروهای ویژه به روستای سقرتپه تورکمنصحرا

107

هجوم کلانتری به روستای سقرتپه

درگیری کلانتری سیمین شهر با مردم روستای سقر تپه

به گزارش سازمان حقوق بشر ترکمن صحرا هفته ی پیش مامورین کلانتری سیمین شهر با مردم روستای سقرتپه درگیر شد.11836857_117570435254401_7656282394989427085_n
یکی از ساکنین روستا با نام مستعار علی علت درگیری را طی تماسی به سازمان حقوق بشر ترکمن صحرا گفت:
در سقرتپه خانه ای کنار خیابان هست خانه قبلا ساخته شده و قبلا به صاحب ملک گفته نشده که خانه در حریم خیابان هست کلانتری سیمین شهر جهت تخریب به محل آمد ولی با واکنش سرد و منفی مردم روبه رو شد رئیس کلانتری طی تماسی با استان خواستار ارسال نیرو برای درگیر شدن با مردم روستا شد نیرو های اعزامی از شهرستان گرگان دو مینی بوس کامل سرباز و ۶ ماشین دو کابین بود اسلحه-باتوم و محافظ شیشه ای ضد ضربه هم در دست داشتند اول نیرو های اعزامی وارد سیمین شهر شده و به سمت موتور سواران حمله ور شدند و بعد از وارد شدن به روستا تمامی جاده ورودی و خروجی روستا بسته شد و یگان ویژه نیروی زن هم از گرگان آورده بودند ۱۱ زن و یک دختر دستگیر کردند علاوه بر این به پیرزن ۹۰ ساله هم رحم نکردند و مردان روستا را با باتوم به باد کتک گرفتند به طوریکه در هنگام برگشت ۴ مینی بوس بازداشتی با خود بردند.
تلاش سازمان حقوق بشر ترکمن صحرا برای اطلاع از بازداشت شدگان تاکنون به نتیجه ای نرسیده و مطاقبا از احکام صادره برای بازداشت شدگان این حادثه اطلاعاتی در دسترس نیست.

در باره نویسنده / 

امید بایندری

کنشگر و مدافع حقوق اقلیت های تورکمن

مطالب مرتبط

HRDturkmen-sahar-telegram

اطلاعیه ها

درباره سایت

در این وب سایت و در شبکه های اجتماعی , مدافعان حقوق بشر تورکمنصحرا به کمک شما عزیزان تلاش می کنیم تا صدای مردمی که از دیرباز مورد ظلم و ستم بوده و هستند رو به گوش جهانیان برسانیم.
تمام افراد بشر آزاد زاده می شوند و از لحاظ حيثيت و کرامت و حقوق با هم برابرند. همگی دارای عقل و وجدان هستند و بايد با يکديگر با روحيه ای برادرانه رفتار کنند.

ما در شبکه های اجتماعی نیز در کنارتان هستیم