خبر

مناطق ترکمن نشین در بحران بی آبی

65

به گزارش مدافعان حقوق بشر ترکمن صحرا؛ اقلیت های اتنیکی ترکمن های ساکن در ایران سالیان سال است که در معذرت بی توجهی قرار دارند و از هرگونه امکانات اولیه شهروندی بی بهره هستند حال یکی از بدبختی های جامعه ترکمن در نوار مرزی بین ترکمنستان و ایران  روستاهای ترکمن نشین هبک و علی آباد(که با هدف و برنامه اسیمیله کردن نام آنها را به فارسی و غیر بومی تغییر داده اند) در بخش جرگلان است که با بیش از ۱۰۰ خانوار جمعیت با بحران بی آبی روبرو هستند. این روستاهای ترکمن نشین فاقد آب لوله کشی می باشند و آب مورد نیاز مردم هر دو روز یکبار توسط تانکرهای حمل آب شرکت آبفای روستایی خراسان شمالی به این روستاها منتقل می شود. این دو روستا در ۱۶۰ کیلومتری بجنورد مرکز استان خراسان شمالی قرار دارند.

در باره نویسنده / 

امید بایندری

کنشگر و مدافع حقوق اقلیت های تورکمن

مطالب مرتبط

HRDturkmen-sahar-telegram

اطلاعیه ها

درباره سایت

در این وب سایت و در شبکه های اجتماعی , مدافعان حقوق بشر تورکمنصحرا به کمک شما عزیزان تلاش می کنیم تا صدای مردمی که از دیرباز مورد ظلم و ستم بوده و هستند رو به گوش جهانیان برسانیم.
تمام افراد بشر آزاد زاده می شوند و از لحاظ حيثيت و کرامت و حقوق با هم برابرند. همگی دارای عقل و وجدان هستند و بايد با يکديگر با روحيه ای برادرانه رفتار کنند.

ما در شبکه های اجتماعی نیز در کنارتان هستیم