خبر

مداخله ایران به امور داخلی کشورهای منطقه تاسف بار است

28

اعلامیه نهایی سیزدهمین اجلاس سازمان همکاریهای اسلامی، با پایان اجلاس، منتشر گردید

در اعلامیه نهایی اجلاس سازمان همکاریهای اسلامی، اعلام گردید که مداخله ایران به امور داخلی کشورهای منطقه و همچنین بحرین، یمن، سوریه و سومالی و همچنین حمایتش از ترور، تاسف بار است.

اعلامیه نهایی سیزدهمین اجلاس سازمان همکاریهای اسلامی، با پایان اجلاس، منتشر گردید.

در اعلامیه مذکور، اعلام گردید که نیازمند یک همکاری به دوراز تهدید و استفاده از قوه قهریه برای از میان برداشتن اختلافات در روابط خوب همسایگی، عدم دخالت در امور داخلی، احترام به استقلال و تمامیت ارضی، از طریق سازمان همکاریهای اسلامی، سازمان ملل و در چهارچوب حقوق بین الملل میان کشورهای اسلامی و ایران، میباشد.

در این اعلامیه تاکید گردید که حملات انجام شده  به ماموران عربستان سعودی در تهران و مشهد، نغز واضح قرار داد وین در خصوص روابط دیپلماتیک و کنسولی و حقوق بین المللی در رابطه با مصونیت ماموران دیپلماتیکی میباشد.

حکومت تهران، به مداخله در امور داخلی عربستان سعودای به شکلی متضاد قراردادهای سازمان ملل، سازمان همکاریهای اسلامی و بین الملل متهم گردید.

در این اعلامیه، بر جلوگیری از دستور کارهای مذهبی که موجب اثرات مخرب و عواقب جدی در خصوص صلح و امنیت بین المللی و امنیت و ثبات کشورهای عضو  میگردد، تاکید گردیده و بر اهمیت روابط همسایگی که به نفع شهروندان خواهد بود، اشاره گردید.

در باره نویسنده / 

امید بایندری

کنشگر و مدافع حقوق اقلیت های تورکمن

مطالب مرتبط

HRDturkmen-sahar-telegram

اطلاعیه ها

درباره سایت

در این وب سایت و در شبکه های اجتماعی , مدافعان حقوق بشر تورکمنصحرا به کمک شما عزیزان تلاش می کنیم تا صدای مردمی که از دیرباز مورد ظلم و ستم بوده و هستند رو به گوش جهانیان برسانیم.
تمام افراد بشر آزاد زاده می شوند و از لحاظ حيثيت و کرامت و حقوق با هم برابرند. همگی دارای عقل و وجدان هستند و بايد با يکديگر با روحيه ای برادرانه رفتار کنند.

ما در شبکه های اجتماعی نیز در کنارتان هستیم