حقوق کودکان, خبر

لایحه حمایت از کودکان ۵ سال است در مجلس خاک می‌خورد

9

به گزارش مدافعان حقوق بشر ترکمن صحرا به نقل از انجمن حمایت از حقوق کودکان؛

لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان پنج سال است که در مجلس معطل مانده است  در حالیکه به گفته رئیس انجمن مددکاری ایران، این قانون در صورت تصویب بسیار پیشرفته خواهد بود.

حسن موسوی‌چلک همچنین گفته «هیچ منع قانونی برای حمایت از کودکان بدسرپرست وجود ندارد» و در صورتی که مددکار احساس کند کودک در معرض آسیب قرار دارد ظرف مدت ۱۲ ساعت موضوع به سیستم قضایی ارجاع داده می‌شود.

با وجود این ادعای رئیس سازمان مددکاری ایران، خیابان‌های شهرهای بزرگ ایران مملو از کودکانی است که به اجبار به کار گرفته شده‌اند و هیچ سازمان حمایتی این موارد را بررسی و درباره آن اقدامی نکرده است.

کار اجباری جزء موارد نقض حقوق کودکان است. همچنین هر نوع تنبیه، تحقیر، بی‌توجهی به بهداشت، تغذیه و محل زندگی جزو مواردی از کودک‌آزاری محسوب می‌شوند.

در باره نویسنده / 

امید بایندری

کنشگر و مدافع حقوق اقلیت های تورکمن

مطالب مرتبط

HRDturkmen-sahar-telegram

اطلاعیه ها

درباره سایت

در این وب سایت و در شبکه های اجتماعی , مدافعان حقوق بشر تورکمنصحرا به کمک شما عزیزان تلاش می کنیم تا صدای مردمی که از دیرباز مورد ظلم و ستم بوده و هستند رو به گوش جهانیان برسانیم.
تمام افراد بشر آزاد زاده می شوند و از لحاظ حيثيت و کرامت و حقوق با هم برابرند. همگی دارای عقل و وجدان هستند و بايد با يکديگر با روحيه ای برادرانه رفتار کنند.

ما در شبکه های اجتماعی نیز در کنارتان هستیم