خبر

قتل دختر روستایی برای سرقت طلاهایش

58

قتل دختر روستایی برای سرقت طلاهایش !

این تصویر نمادی است و مربوط به این واقعه نمی باشد.

این تصویر نمادی است و مربوط به این واقعه نمی باشد.

مردی با حضور در پلیس آگاهی شهرستان آق قلا و اعلام شکایتی عنوان کرد، خواهر ۳۶ ساله اش برای انجام کاری از خانه شان در روستا خارج شده و بازنگشته است. تلفن همراهش نیز خاموش است و احتمال می دهند که اتفاقی برای او رخ داده باشد.
سازمان حقوق بشر تورکمن صحرا : مردی که با همدستی خواهرزاده‌اش و به انگیزه سرقت طلاهای دختر جوان، او را با ضربه‌های چاقو کشته و در مزرعه‌ای دفن کرده بود، جزئیات جنایت را فاش کرد.

عصر پنجم مرداد امسال، مردی با حضور در پلیس آگاهی شهرستان آق قلا و اعلام شکایتی عنوان کرد، خواهر ۳۶ ساله اش برای انجام کاری از خانه شان در روستا خارج شده و بازنگشته است. تلفن همراهش نیز خاموش است و گمان می کنند اتفاقی برای او رخ داده باشد.

همزمان با شکایت این خانواده و تشکیل پرونده قضایی، مشخصات دختر گمشده و آخرین تصویر وی در اختیار پلیس قرار گرفت و جستجو برای یافتن وی آغاز شد. در این مرحله از تحقیقات، ماموران اطلاعاتی به دست آوردند که نشان می داد دختر جوان با کسی اختلاف نداشته و خانواده اش نمی دانند علت غیبت مرموز او چه بوده است.

جستجو ها ادامه داشت تا این که روز های پایانی هفته گذشته، ماموران به سرنخ هایی دست یافتند که نشان می داد زن جوان، آخرین بار سوار خودرویی بوده و پس از آن ناپدید شده است. ماموران تحقیقات را روی این موضوع متمرکز کردند و توانستند هویت راننده را شناسایی کنند. راننده جوان اهل همان روستا بود. این فرد به نام علی به عنوان تنها مظنون پرونده، تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و مشخص شد از زمانی که زن جوان گم شده، او نیز به روستا بازنگشته و ناپدید شده و حتی خانواده اش خبری از او ندارند.

در این مرحله از تحقیقات، ماموران مخفیگاه های احتمالی او را زیر نظر گرفتند تا این که یکشنبه بیست و پنجم مرداد امسال، توانستند آخرین مخفیگاه تنها مظنون پرونده را شناسایی کنند و با هماهنگی قضایی و اعزام به آنجا، متهم پیش از آن که فرصتی برای فرار پیدا کند، دستگیر شد.

متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی بازجویی شد و اظهارات ضد و نقیضی بیان کرد و مدعی شد با زن جوان آشنایی نداشته و فقط با او هم روستایی بوده و نمی داند چه بلایی برسر او آمده است. در حالی که او منکر هر گونه اطلاعاتی از سرنوشت زن گمشده بود، کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی با هماهنگی قضایی خانه این فرد را مورد بازرسی قرار دادند و گوشی متعلق به زن گمشده را در خانه وی کشف کردند.

متهم دوباره بازجویی شد و این بار که راه های فرار را بسته دید، اعتراف کرد و گفت: دختر جوان را با همدستی خواهرزاده ام به قتل رسانده ام. مقتول هم روستایی ام بود و در جریان رفت و آمد به روستا متوجه شدم او طلا همراه دارد. همین موضوع وسوسه ام کرد تا طلاهایش را سرقت کنم. روز حادثه او را در خیابان دیدم و در حالی که سوار خودرویم بودم، مقابلش توقف کردم. با او حرف زدم و مدعی شدم مادرم بیمار است و سراغ او را می گیرد. دختر جوان با اعتماد به گفته هایم سوار خودرو شد و حرکت کردم. در میانه راه، تغییر مسیر دادم که او به ماجرا شک کرد و خواست توقف کنم که توجهی نکردم تا این که مقابل یک مزرعه خارج از روستا توقف کردم. همان جا بود که خواهرزاده ام به من ملحق شد و دو نفری او را از خودرو خارج کردیم.

وی خاطرنشان کرد: دختر جوان قصد داشت از دستمان فرار کند که با چاقوهایی که همراه داشتیم، به او حمله کردیم و او را به قتل رساندیم. با اطمینان از کشته شدن دختر جوان، طلاهایش را دزدیدیم و جسدش را داخل خودرو انداختیم و با انتقال به روستایی در شهرستان بندر ترکمن در مزرعه ای اطراف روستا دفن کردیم. طلاها را که پنج میلیون تومان ارزش داشت، تقسیم کردیم و بعد آن را به طلافروشی فروختیم.

با اعتراف متهم، همدستش نیز تحت تعقیب پلیس قرار گرفت که مشخص شد وی چند هفته پیش از دستگیری دایی اش به اتهام سرقت دستگیر شده و در زندان به سر می برد. با انتقال این فرد از زندان به پلیس آگاهی، او بازجویی و منکر جنایت شد، اما زمانی که در مواجهه با دایی اش قرار گرفت، سکوت خود را شکست و اعتراف کرد در این سرقت منجر به قتل نقش داشته است.

به گزارش سازمان حقوق بشر تورکمن صحرا به نقل از جام جم، سرهنگ علی امیریان، فرمانده انتظامی شهرستان آق قلای استان گلستان در این باره گفت: با ثبت اظهارات متهمان، کارآگاهان جنایی به محلی که جسد دختر جوان آنجا دفن شده بود، اعزام شدند و توانستند جسد را با گذشت ۲۲ روز از جنایت پیدا کنند. در ادامه، متهمان صحنه جنایت را بازسازی کردند و تحقیقات تکمیلی از آنها ادامه دارد.

در باره نویسنده / 

امید بایندری

کنشگر و مدافع حقوق اقلیت های تورکمن

مطالب مرتبط

HRDturkmen-sahar-telegram

اطلاعیه ها

درباره سایت

در این وب سایت و در شبکه های اجتماعی , مدافعان حقوق بشر تورکمنصحرا به کمک شما عزیزان تلاش می کنیم تا صدای مردمی که از دیرباز مورد ظلم و ستم بوده و هستند رو به گوش جهانیان برسانیم.
تمام افراد بشر آزاد زاده می شوند و از لحاظ حيثيت و کرامت و حقوق با هم برابرند. همگی دارای عقل و وجدان هستند و بايد با يکديگر با روحيه ای برادرانه رفتار کنند.

ما در شبکه های اجتماعی نیز در کنارتان هستیم