محیط زیست

فروش کلیه خانواده برای تهیه دیه محیط بان زندانی

38

خانواده محیط‌ بان زندانی: برای تهیه دیه کلیه‌هامان را می‌فروشیم

فیض الله افشار، وکیل غلامحسین خالدی، محیط‌بان رسمی سازمان حفاظت ازمحیط زیست در منطقه دنا که از تابستان ۱۳۸۹ به جرم قتل یک شکارچی غیرمجاز در زندان به سر می برد، به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت که پس از نقض حکم اعدام توسط دیوان عالی کشور، قرار است روز ۱۵ مهرماه ۱۳۹۴ یکی از شعب دادگاه کیفری استان کهگیلویه و بویراحمد مجددا به پرونده این محیطبان رسیدگی کند.

افشار همچنین گفت: «این شعبه حالا می تواند هر حکمی صادر کند و لزوما از نظر دیوان عالی تبعیت نخواهد کرد، چرا که پیش تر هم حکم اعدام او توسط دیوان عالی نقض اما شعبه اول دادگاه کیفری استان کهگیلویه‌و‌بویراحمد باز هم برای او اعدام در نظر گرفته بود.»

غلامعلی خالدی، برادر این محیطبان هم به کمپین گفت که خانواده مقتول در ازای رضایت یک میلیارد تومان پول طلب کرده است: «ما توانایی پرداخت این پول را نداریم، بیاید وضع زندگی ما را ببینید، ما هیچ چیز نداریم. من و همسر و فرزند غلامحسین تصمیم گرفته ایم کلیه هامان را بفروشیم بلکه پول دیه فراهم شود. برادر من پنج سال و نیم است که در زندان به سر می برد، خانواده اش در شرایط خیلی بدی زندگی می کنند و آه در بساط ندارند.»

غلامعلی خالدی، به کمپین گفت که سازمان حفاظت از محیط زیست به وضعیت برادرش توجهی ندارد: «گفتند کمک می کنیم تا غلامحسین آزاد شود،اما نه آقای پورشیرزاد مدیر کل حفاظت محیط زیست استان و نه خانم ابتکار کاری برای ما نکردند. من و خانواده غلامحسین می خواهیم به اصفهان برویم و کلیه هامان را بفروشیم، خانم ابتکار و آقای پورشیرزاد بنشینند پشت میزشان.»

تابستان سال ۱۳۸۹ بود که این محیطبان با داشتن مجوز حمل سلاح و حکم ماموریت، با گروهی از شکارچیان غیرمجاز درگیر ودر این بین یکی از شکارچیان کشته شد و حالا بیش از ۵ سال است که در زندان به سر می برد.

لینک منبع

در باره نویسنده / 

امید بایندری

کنشگر و مدافع حقوق اقلیت های تورکمن

مطالب مرتبط

HRDturkmen-sahar-telegram

اطلاعیه ها

درباره سایت

در این وب سایت و در شبکه های اجتماعی , مدافعان حقوق بشر تورکمنصحرا به کمک شما عزیزان تلاش می کنیم تا صدای مردمی که از دیرباز مورد ظلم و ستم بوده و هستند رو به گوش جهانیان برسانیم.
تمام افراد بشر آزاد زاده می شوند و از لحاظ حيثيت و کرامت و حقوق با هم برابرند. همگی دارای عقل و وجدان هستند و بايد با يکديگر با روحيه ای برادرانه رفتار کنند.

ما در شبکه های اجتماعی نیز در کنارتان هستیم