خبر

فدراسیون بین المللی حقوق بشر نگران مذاکرات هسته ای

18

فدراسیون بین المللی حقوق بشر نگران مذاکرات هسته ای

فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر از قصور در اشاره به حقوق بشر در مذاکرات هسته ای ابراز نگرانی کرد.

ترکمن صحرا

رادیو فردا: فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر با اشاره به احتمال دستیابی ایران و گروه پنج به علاوه یک به توافق جامع هسته ای اعلام کرد که از قصور در اشاره به حقوق بشر در مذاکرات هسته ای به شدت نگران است.

عبدالکریم لاهیجی، رییس این فدراسیون، گفت: نزدیکی بین ایران و غرب از بعضی جنبه ها خوب است، به ویژه اگر به پایان یافتن تحریم ها منجر شود.

وی افزود: اما قصور در گنجاندن موضوع حقوق بشر در مذاکرات، فرصتی از دست رفته و خطایی سیاسی است که تاثیر محسوسی بر مردم ایران خواهد داشت.
به نوشته سایت فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر، وضع حقوق بشر در ایران در سال گذشته بدتر شده، سرکوب آزادی های اساسی ادامه یافته و نقض فاحش حقوق بشر تداوم دارد.

بر اساس این گزارش،‌ زنان، اقلیت های قومی و دینی هر روز با تبعیض روبرو هستند و موازین دادرسی، از زندانیان، به ویژه زندانیان عقیدتی، دریغ می شود.

 

در باره نویسنده / 

امید بایندری

کنشگر و مدافع حقوق اقلیت های تورکمن

مطالب مرتبط

HRDturkmen-sahar-telegram

اطلاعیه ها

درباره سایت

در این وب سایت و در شبکه های اجتماعی , مدافعان حقوق بشر تورکمنصحرا به کمک شما عزیزان تلاش می کنیم تا صدای مردمی که از دیرباز مورد ظلم و ستم بوده و هستند رو به گوش جهانیان برسانیم.
تمام افراد بشر آزاد زاده می شوند و از لحاظ حيثيت و کرامت و حقوق با هم برابرند. همگی دارای عقل و وجدان هستند و بايد با يکديگر با روحيه ای برادرانه رفتار کنند.

ما در شبکه های اجتماعی نیز در کنارتان هستیم