خبر, زنان

عفو بین الملل در هزارمین روز از بازداشت نرگس محمدی، خواستار آزادی فوری وبدون قید و شرط او شد

7
سایت رادیو فردا ۱۰/بهمن/۱۳۹۶ – ۳۰.۰۱.۲۰۱۸
سازمان عفو بین الملل روز دوشنبه درهزارمین روز بازداشت نرگس محمدی فعال حقوق بشر و نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر، خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط او شد .
دراین بیانیه ، با اشاره به هزار روز حبس خانم محمدی ، این وضعیت، بی عدالتی آشکار خوانده شده که به گفته این بیانیه عزم مسئولین جمهوری اسلامی برای سرکوب حامیان حقوق بشر را به نمایش می‌گذارد .
نرگس محمدی اردیبهشت ۱۳۹۵ با رای دادگاه انقلاب و در ارتباط با فعالیت های مدنی اش وبا اتهامات مختلف، مجموعا به ۱۶  سال زندان محکوم شده است .
بیانیه عفو بین الملل همچنین از مسئولین جمهوری اسلامی می‌خواهد بجای بازداشت فعالان حقوق بشر، ‌خواسته های آنان چون لغو مجازات اعدام،‌ ممنوعیت شکنجه و دادرسی منصفانه را در دستور کار خود قرار دهد. حکومت جمهوری اسلامی همواره با رد نقض حقوق بشر براجرای حقوق منبعث از شریعت اسلامی تاکید می کند

در باره نویسنده / 

MS

مطالب مرتبط

HRDturkmen-sahar-telegram

اطلاعیه ها

درباره سایت

در این وب سایت و در شبکه های اجتماعی , مدافعان حقوق بشر تورکمنصحرا به کمک شما عزیزان تلاش می کنیم تا صدای مردمی که از دیرباز مورد ظلم و ستم بوده و هستند رو به گوش جهانیان برسانیم.
تمام افراد بشر آزاد زاده می شوند و از لحاظ حيثيت و کرامت و حقوق با هم برابرند. همگی دارای عقل و وجدان هستند و بايد با يکديگر با روحيه ای برادرانه رفتار کنند.

ما در شبکه های اجتماعی نیز در کنارتان هستیم