خبر

عدالت برای ایران به فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر پیوست

25

سایت اخبار روز، ۱۱ شهریور ۱٣۹۵ –  ۱ سپتامبر ۲۰۱۶

عدالت برای ایران- ۱۰ شهریور ۱۳۹۵: عدالت برای ایران در۳۹مین کنگره فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر که از یکم تا ششم شهریور ۱۳۹۵در ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی برگزار شد، به عضویت این فدراسیون پذیرفته شد.
فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر یک جنبش جهانی است که ۱۷۸ سازمان از ۱۲۰ کشور را دریک فدراسیون متحد کرده است. این فدراسیون از سال ۱۹۲۲ در راستای دفاع از همه‌ حقوق مدنی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مندرج دراعلامیه‌ جهانی حقوق بشر فعالیت می‌کند.

فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر درخواست عضویت عدالت برای ایران را پس از بررسی مفصل دستاوردهای این سازمان حقوق بشری و تاثیرات حضورش در فدراسیون پذیرفته است.

رزمایر تراجانو، رییس فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر می‌گوید: «فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر مفتخر است که عدالت برای ایران در سی‌ونهمین کنگره ما به عضویت این فدراسیون درآمد و فعالیت‌های خود را به عنوان یک سازمان حقوق بشری نیرومند ادامه خواهد داد. ما امیدواریم که عضویت دراین فدراسیون بتواند به پیشرفت فعالیت‌های حقوق بشری این سازمان در سطح ایران کمک کرده و منجر به تقویت هرچه بیشتر نقش عدالت برای ایران در کمپین‌های منطقه‌ای و بین‌المللی شود.»

دکتر عبدالکریم لاهیجی، رییس افتخاری فدراسیون می‌گوید: «تصویب عضویت عدالت برای ایران به عنوان سومین سازمان دفاع از حقوق بشر در ایران در کنگره فدراسیون بین المللی جامعه‌های حقوق بشر نمایانگر این پیام است که حقوق بشر جنبشی جهانی و پلورالیست است.»

«جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران» و «کانون مدافعان حقوق بشر» دو سازمان حقوق بشری ایرانی دیگری هستند که در فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر عضویت دارند.

در۳۹مین کنگره فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر بیش از ۴۰۰ فعال حقوق بشر که از ۱۸۶ کشور گردهم آمده بودند، برای یافتن راهکارهای محلی و بین‌المللی درباره اساسی‌ترین موضوعاتی که بر حقوق اولیه مردم جهان تاثیر می‌گذارد، به بحث و گفت‌وگو نشستند.

شرکت‌کنندگان دراین کنگره با صدور قطعنامه‌هایی از وضعیت حقوق بشر در بروندی، قرقیزستان، فلسطین، نیکاراگویه، ترکیه، زیمبابوه، چین وایران انتقاد کردند. دراین قطعنامه همچنین به موضوعات ریشه‌ای همچون اعدام، وضعیت مدافعان حقوق بشر، حقوق جنسی و باروری زنان و حقوق پناهندگان نیز پرداخته شده است.

سازمان‌های غیردولتی عضو فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر، همچنین در این کنگره رییس جدید و اعضای هیات مشاور مدیره فدراسیون را انتخاب کرده و برای پیوستن سازمان‌های جدید به فدراسیون رای‌گیری کردند.

 

در باره نویسنده / 

MS

مطالب مرتبط

HRDturkmen-sahar-telegram

اطلاعیه ها

 • اعلام محکومیت و انزجار از ترور و آدم کشی

  ترور فعال سیاسی عرب ایرانی را محکوم می کنیم مدافعان حقوق بشر ترکمنصحرا ترور احمد نیسی فعال سیاسی عرب ایرانی را محکوم می کند متاسفانه در مورد افراد و یا گروهایی که دست به این جنایت زدند از جانب پولیس کشور هلند هنوز اخبار و اطلاعاتی پخش نشده است. ترور با هر قصد و نیتی،…

 • بیانیه ی مدافعان حقوق بشر ترکمن صحرا

   بمناسبت آغاز سال تحصیلی ۱۳۹۶ (۲۰۱۷)   باز هم اول مهرماه ( ۲۳ سپتامبر) روز آغاز سال تحصیلی در ایران بدون تحقق حق تحصیل به زبان ملیتهای غیرفارس فرا رسید. این روز به جای اینکه روزی شادبخش و امید آفرین باشد، برای غیرفارس زبانهای ایران، روز محرومیت از حقوق اولیه ی انسانی و یادآور درد…

 • پناهنده ها لطفا توجه کنند، کلاهبرداری از پناهنده های تورکمن

  مدافعان حقوق بشر ترکمن صحرا   لطفا توجه داشته باشد، اخیرا فرد و یا افرادی با سوء استفاده از نام حقوق بشر ترکمن صحرا با وعده های پوچ و واحی( پناهندگی و یا اسپانسری کشور سوم) اقدام به کلاهبرداری می نموده است. مدافعان حقوق بشر ترکمن صحرا وابسته به هیچ گروه و ارگانی نیست و…

 • اطلاعیه هفتم برای افشای نقض حقوق بشر درجمهوری اسلامی در روندسی ششمین اجلاس شورای حقوق بشر

  هم میهنان عزیز، از روز دوشنبه ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۷ (۲۰ شهریور ۱۳۹۶) سی و ششمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در شهر ژنو آغاز می شود وتا ۲۹ سپتامبر ۲۰۱۷ (۷ مهر ۱۳۹۶) ادامه خواهد یافت. در نیمه نخست این اجلاس علاوه بر کمیسر عالی حقوق بشر، از جمله گروه های کار و…

 • اطلاعیه ششم افشاگران نقض حقوق بشر در روند سی و ششمین اجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد

  هم میهنان عزیز، از روز دوشنبه ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۷ (۲۰ شهریور ۱۳۹۶) سی و ششمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در شهر ژنو آغاز می شود وتا ۲۹ سپتامبر ۲۰۱۷ (۷ مهر ۱۳۹۶) ادامه خواهد یافت. درنیمه نخست این اجلاس علاوه بر کمیسر عالی حقوق بشر، ازجمله گروه های کار وگزارشگران ویژه زیر…

 • اطلاعیه سوم کارزار برای افشای نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران در روند سی و ششمین اجلاس شورای حقوق بشر

  هم میهنان عزیز،  از روز دوشنبه ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۷ (۲۰ شهریور ۱۳۹۶)  سی و ششمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد درشهر ژنو آغاز می شود وتا ۲۹ سپتامبر ۲۰۱۷ (۷ مهر ۱۳۹۶)  ادامه خواهد یافت.  درنیمه نخست این اجلاس علاوه بر کمیسر عالی حقوق بشر، از جمله گروه های کار و گزارشگران ویژه…

درباره سایت

در این وب سایت و در شبکه های اجتماعی , مدافعان حقوق بشر تورکمنصحرا به کمک شما عزیزان تلاش می کنیم تا صدای مردمی که از دیرباز مورد ظلم و ستم بوده و هستند رو به گوش جهانیان برسانیم.
تمام افراد بشر آزاد زاده می شوند و از لحاظ حيثيت و کرامت و حقوق با هم برابرند. همگی دارای عقل و وجدان هستند و بايد با يکديگر با روحيه ای برادرانه رفتار کنند.

ما در شبکه های اجتماعی نیز در کنارتان هستیم