خبر

عبدالجلیل غیادی کیست؟

245

در جامعه امروز ایران که هر روز شاهد اخبار دلخراش از سوی جامعه پزشکان ایران به گوش می رسد، افکار جامعه را نسبت به این قشر بد بین کرده است، اخباری که وقعیت های آن دل و جان هر خواننده و بیننده ای را درد می آورد، جامعه ای که روزی مردمان جهان برای دیدن این مرز بوم خود را به آب و آتش می زدند ولی در طی این چند سال گذشته به لطف جمهوری اسلامی در ایران تمدن و هویتش را زیر سوال می برند.

در چنین جامعه ای و در میان تمام مشکلات موجود، هستند افرادی که  عشق را معنی کرده اند و شرف و انسانیت را سرلوحه زندگی قرار داده اند، جناب دکتر عبدالمجید غیادی نیز جزء همین افراد دلسوز و انسان دوست است.

دکتر غیادی پزشک ۵۴ ساله تورکمن، از دیار کمش دپه ی تورکمن صحرا است، ۲۴ سال پیش به مناطق محروم تورکمن نشین جلگلان خراسان شمالی سفر می کند تا به اهالی آن دیار خدمات پزشکی ارائه کند، عشقش به مردم و حیوانات بویژه اسب تورکمن، ایشان را تا به امروز در آنجا ماندگار می کند. جناب دکتر غیادی علاوه بر پزشکی محقق و یکی از بزرگترین زحمت کشان و پرورش دهندگان اسب اصیل تورکمن است.

جناب دکتر غیادی از دید مردم جلگلان فردی نیکوکار، خیر خواه و امین است و جزء افرادیست که اقتصاد مقاومتی را در این دیار به معنای واقعی تحقق بخشیده است و از زمان حضورش در این عرصه افراد بی بضاعت را به رایگان معالجه می کند که واقعا قابل تقدیر است.

مدافعان حقوق بشر تورکمن صحرا از این مرد بزرگ برای کارهای بشر دوستانه اش تقدیر و تشکر می کند.

اگر شما هم افرادی رو می شناسید برای ما معرفی کنید.

امید/

در باره نویسنده / 

امید بایندری

کنشگر و مدافع حقوق اقلیت های تورکمن

مطالب مرتبط

HRDturkmen-sahar-telegram

اطلاعیه ها

درباره سایت

در این وب سایت و در شبکه های اجتماعی , مدافعان حقوق بشر تورکمنصحرا به کمک شما عزیزان تلاش می کنیم تا صدای مردمی که از دیرباز مورد ظلم و ستم بوده و هستند رو به گوش جهانیان برسانیم.
تمام افراد بشر آزاد زاده می شوند و از لحاظ حيثيت و کرامت و حقوق با هم برابرند. همگی دارای عقل و وجدان هستند و بايد با يکديگر با روحيه ای برادرانه رفتار کنند.

ما در شبکه های اجتماعی نیز در کنارتان هستیم