خبر

ضرب و شتم دانش آموز

17

رفتار خشن و ضرب شتم دانش آموز مشهدی توسط معلم پایه ششم! «در کلاس مشغول درس خواندن بودیم که متوجه شدم به علت افتادن نور ساعتم روی لباس معلم، بچه‌ها مشغول خنده هستند. معلم که آن وضعیت را دید من را از کلاس خارج کرد و مورد ضرب و شتم شدید قرار داد و من به این وضعیت افتادم. من تقصیری در خنده دانش‌آموزان نداشتم.» مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: « مطلع شدیم که متاسفانه یکی از معلمان اقدام به کتک زدن یک دانش‌آموز پایه ششم کرده است.» «محمدرضا فرهادی‌نیا» با اشاره به اینکه خانواده دانش‌آموز در این خصوص شکایت قضایی انجام داده‌اند، افزود: «هنوز اینکه دقیقا چه اتفاقی افتاده، مشخص نیست، اما دانش آموز می‌گوید: در کلاس مشغول درس خواندن بودیم که متوجه شدم به علت افتادن نور ساعتم روی لباس معلم، بچه‌ها مشغول خنده هستند. معلم که آن وضعیت را دید من را از کلاس خارج کرد و مورد ضرب و شتم شدید قرار داد و من به این وضعیت افتادم. من تقصیری در خنده دانش‌آموزان نداشتم.» وی خاطرنشان کرد: «آموزش و پرورش با جدیت پیگیر این بحث است و قطعا هر نتیجه‌ای حاصل شود از طریق دادگستری و آموزش و پرورش برخورد خواهد شد؛ در صورت ثابت شدن تخلف هیچ اغماضی در برخورد با معلم صورت نمی‌گیرد.» مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه در حال حاضر مستندات این قضیه را دریافت کرده‌‌‌ایم، عنوان کرد: «یک پرونده برای این موضوع تشکیل شده، اما هنوز موضوع به طور کامل مشخص نشده است و باید همه جوانب از جمله صحبت‌های دانش‌آموزان حاضر در کلاس در نظر گرفته شود.» فرهادی‌نیا ضمن بیان عذرخواهی آموزش و پرورش از خانواده این دانش‌آموز، افزود: «در صورت ثابت شدن تخلف هیچ اغماضی در برخورد با معلم صورت نمی‌گیرد؛ معمولا زمان بررسی و نتیجه‌گیری این موضوعات طولانی نیست.»

شهروندیار

در باره نویسنده / 

امید بایندری

کنشگر و مدافع حقوق اقلیت های تورکمن

مطالب مرتبط

HRDturkmen-sahar-telegram

اطلاعیه ها

درباره سایت

در این وب سایت و در شبکه های اجتماعی , مدافعان حقوق بشر تورکمنصحرا به کمک شما عزیزان تلاش می کنیم تا صدای مردمی که از دیرباز مورد ظلم و ستم بوده و هستند رو به گوش جهانیان برسانیم.
تمام افراد بشر آزاد زاده می شوند و از لحاظ حيثيت و کرامت و حقوق با هم برابرند. همگی دارای عقل و وجدان هستند و بايد با يکديگر با روحيه ای برادرانه رفتار کنند.

ما در شبکه های اجتماعی نیز در کنارتان هستیم