خبر

جنگل های گلستان در آتش

36

جنگل های گلستان  در آتش

جنگل‌ کلاله در استان گلستان دچار آتش‌سوزی شد!جنگل های گلستان بازهم در آتش

جنگل‌های کلاله در استان گلستان از عصر روز چهارشنبه ۱۴ مرداد دچار آتش‌سوزی شده و این آتش‌سوزی همچنان ادامه دارد.

نصرت برزگر، فرماندار کلاله، امروز پنج‌شنبه ۱۵ مرداد به خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) گفته که آتش در دو منطقه از جنگل‌های کلاله مهار شده اما یک نقطه از مناطق جنگلی این شهرستان بین روستاهای پاشای و عزیزآباد در بخش پیشگمر در حال سوختن است.

به گفته فرماندار کلاله، در حال حاضر نیروهای امدادی در منطقه آتش‌سوزی بین روستاهای پاشای و عزیزآباد حضور دارند و در حال خاموش کردن آتش هستند اما به دلیل «کوهستانی و صعب‌العبور بودن منطقه» روند کنترل آتش‌سوزی با کندی انجام می‌شود.

شهرستان کلاله نزدیک به ۵۰ هزار هکتار عرصه جنگلی دارد.

در روزهای اخیر شمار آتش‌سوزی‌ در جنگل‌ها و عرصه‌های منابع طبیعی ایران افزایش یافته است که آتش‌سوزی در جنگل‌های بخش «دشت سر» آمل، جنگل‌های کوهدشت در استان لرستان و پوشش گیاهی پارک ملی بوجاق استان گیلان بخشی از آن است.

با این حال در مقابل این آتش‌سوزی‌ها، امکانات سازمان حفاظت محیط زیست و همچنین سازمان جنگل‌ها و مراتع در ایران بسیار ناچیز است و محیط‌بانان گاهی با سطل و دبه‌های آب به خاموش کردن آتش می‌پردازند.

در باره نویسنده / 

امید بایندری

کنشگر و مدافع حقوق اقلیت های تورکمن

مطالب مرتبط

HRDturkmen-sahar-telegram

اطلاعیه ها

درباره سایت

در این وب سایت و در شبکه های اجتماعی , مدافعان حقوق بشر تورکمنصحرا به کمک شما عزیزان تلاش می کنیم تا صدای مردمی که از دیرباز مورد ظلم و ستم بوده و هستند رو به گوش جهانیان برسانیم.
تمام افراد بشر آزاد زاده می شوند و از لحاظ حيثيت و کرامت و حقوق با هم برابرند. همگی دارای عقل و وجدان هستند و بايد با يکديگر با روحيه ای برادرانه رفتار کنند.

ما در شبکه های اجتماعی نیز در کنارتان هستیم