خبر

جنبش اعتراضی به گرانی و بیعدالتی در ترکمن صحرا

17

به گزارش حقوق بشر ترکمن صحرا جنبش های اعتراضی به گرانی ها و بی عدالتی های دولت ایران که ۸ دی ۱۳۹۶ مردم ایران در شهرهای اصفهان، کرمانشاه، همدان، قم، ساری، اهواز، قوچان، قائمشهر، قزوین، رشت، زاهدان و …با شعارهای رادیکال علیه تمامیت نظام ولایت فقیه قیام کردند. این اعتراض ها به ترکمن صحرا رسید و همانند دیگر هم میهنان سراسر کشور در خیابانها بودند و خبرهای رسیده حاکی از آن است که امروز خیابانهای گنبد کاووس شاهد به اوج رسیدن این اعتراض ها بوده است. خیزش این دو روز برخاسته از اعماق جامعه است و فرودستان راس نظام را نشانه گرفته اند. شعار «سوریه را رها کن، فکری به حال ما کن» نشان دهنده نفرت و انزجار مردم ایران از سیاست ضد مردمی حمایت از رژیم اسد است.

همچنین مردم قوچان و سبزوار در اعتراض به ظلم و بی‌عدالتی و حق‌کشی، همپای شهرهای دیگر شمال خراسان و ایران در خیابانهای شهر قوچان تظاهرات کردند.
جوانان شهر قوچان نیروهای سرکوبگر رژیم را به تمسخر گرفته و آنها را هو می‌کردند و شعار می‌دادند: نترسید نترسید ما همه باهم هستیم، مرگ بر دیکتاتور، مرگ بر روحانی.
در واقع با این شعارها ساختار و اصل نظام آخوندی را به چالشی بی‌امان کشیدند، و قطعا سرکوب نیز هم به جنبش خودجوش مردم عمق می‌دهد و هم به خروش مردم استمرار می‌بخشد و هم اصلاح‌طلبی قلابی حکومتی را رسواتر می‌کند. سیستم آخوندی کاملا ورشکسته است و توان حل مشکلات مردم را ندارد دیر یا زود رفتنی است.
حق پایدار است و ناحق بالاخره رفتنی است

در باره نویسنده / 

امید بایندری

کنشگر و مدافع حقوق اقلیت های تورکمن

مطالب مرتبط

HRDturkmen-sahar-telegram

اطلاعیه ها

درباره سایت

در این وب سایت و در شبکه های اجتماعی , مدافعان حقوق بشر تورکمنصحرا به کمک شما عزیزان تلاش می کنیم تا صدای مردمی که از دیرباز مورد ظلم و ستم بوده و هستند رو به گوش جهانیان برسانیم.
تمام افراد بشر آزاد زاده می شوند و از لحاظ حيثيت و کرامت و حقوق با هم برابرند. همگی دارای عقل و وجدان هستند و بايد با يکديگر با روحيه ای برادرانه رفتار کنند.

ما در شبکه های اجتماعی نیز در کنارتان هستیم