خبر

بیش از۳۰ تظاهرات اعتراضی برعلیه گ۲۰ بتاریخ ۷م.و۸.جولای در هامبوگ

26

نشست سران کشورهای G20 بتاریخ ۷ و ۸جولای درهامبوگ آلمان فدراتیو برگزار می شود
دویچه وئله ۳.۷.۲۰۱۷ : هامبورگ آلمان در روزهای هفتم و هشتم ژوئیه میزبان سران کشورهای عضو گروه۲۰ خواهد بود.
دراجلاس گروه ۲۰ موضو‌ع‌هایی چون تجارت، هزینه‌های دفاعی، پناهجویان ومبارزه با تروریسم ومهمتر ازآن تعهد کشور های صنعتی جهان به توافق اقلیمی پاریس به بحث گذاشته می‌شوند. این اجلاس متشکل از۸کشور صنعتی ( ۸اقتصاد بزرگ جهان) و۱۱کشور دارنده اقتصادهای نوظهور ودرحال توسعه است. این کشورها درمجموع ۸۵درصد از اقتصاد جهان را در اختیار دارند. بیش از ۲۰هزار نیروی پلیس وظیفه تامین امنیت این اجلاس را برعهده دارند. انتظار می‌رود که بیش از۳۰ تظاهرات اعتراضی هم‌زمان با این اجلاس صورت گیرد %. لینک کوتاه شده http://p.dw.com/p/2ftFp
—- در زیر یک مطلب خبری مرتبط
درنشست کشورهای G20 بتاریخ مارس۲۰۰۹ درلندن، اوباما خواستار گام‌های جدی برعلیه بحران مالی شده بود
دویچه وئله ۱۲.۰۳.۲۰۰۹ : باراک اوباما، درآستانه‌ی نشست سران «گروه بیست» بازهم خواستار افزایش کمک ‌کشورهای عضو این گروه درمقابله با بحران مالی جهانی شد. این درحالیست که پیش از این اروپا این درخواست آمریکا را رد کرده است.
صندوق بین‌المللی پول، IWF ، به کشورهای بحران‌زده توصیه کرده تا درسال جاری وآتی دو درصد از درآمد ناخالص ملی‌خود را به برنامه‌ی رونق اقتصادی اختصاص دهند. ولی کشورهای عضو گروه۲۰ تاکنون به این هدف دست نیافته‌اند.
تأکید مجدد مقامات آمریکایی به اختصاص بودجه‌ای بیشتر برای مقابله با بحران مالی در حالی بیان می‌شود که روز دوشنبه (۹ مارس) این درخواست از سوی اروپا رد شد.
ژان ‎کلود جانکر، نخست‌وزیر لوکزامبورگ و رئیس گروه وزرای دارایی اروپا، در بروکسل گفت: «ما آمادگی افزایش بسته‌های نجات مالی را نداریم». رئیس گروه مالی اروپا بر این اولویت تاکید کرد که نخست ‌باید اثر بسته‌های چندین میلیارد دلاری پیشین مشخص شود تا بتوان دست به اقدامات بعدی زد. وزیر دارایی ‌آلمان، پر اشتاین‌بروک، نیز از از این نظر حمایت کرده است.
وزیرخزانه‌داری آمریکا، تیموتی گایتنر، درادامه ازموضع اتحادیه‌ی اروپا مبنی برتقویت مالی صندوق بین‌المللی پول حمایت کرد. وی گفت‌، واشنگتن نیز می‌خواهد وام پرداختی خود به این صندوق را دوبرابرکرده وبه۵۰۰ میلیارد دلار آمریکا برساند.
لینک کوتاه شده http://p.dw.com/p/HABc

در باره نویسنده / 

MS

مطالب مرتبط

HRDturkmen-sahar-telegram

اطلاعیه ها

درباره سایت

در این وب سایت و در شبکه های اجتماعی , مدافعان حقوق بشر تورکمنصحرا به کمک شما عزیزان تلاش می کنیم تا صدای مردمی که از دیرباز مورد ظلم و ستم بوده و هستند رو به گوش جهانیان برسانیم.
تمام افراد بشر آزاد زاده می شوند و از لحاظ حيثيت و کرامت و حقوق با هم برابرند. همگی دارای عقل و وجدان هستند و بايد با يکديگر با روحيه ای برادرانه رفتار کنند.

ما در شبکه های اجتماعی نیز در کنارتان هستیم