اطلاعیه

بمناسبت روزجهانی مبارزه برای لغو اعدام

25

 

اطلاعیه مدافعان حقوق بشر ترکمنصحرا

بمناسبت روزجهانی مبارزه برای لغو اعدام

  به علت بالا رفتن حیرت انگیز تعداد اعدام ها درایران ومحکوم شدن جمهوری اسلامی ایران از طرف سازمان ملل متحد ودیگر نهادهای بین المللی ، ” ۱۰م اکتوبر روز جهانی مبارزه برای لغو اعدام” برای همه ی مدافعان حقوق بشر درایران، امسال ویژه گی خاصی پیدا کرده است. این ویژه گی درحالی است چند کشور همسایه ایران( آزربایجان، ترکمنستان و ترکیه) نزدیک به ۳۰ سال است که حکم غیر حقوق بشری اعدام را لغو کردند.

جامعه ی مدنی جهان وجهانیان پیشرفته، مجازات اعدام وبکارگیری این نوع جزا را مدتهاست مغایر با ارزشها وکرامت انسانی آدمها یافته با آن به مخالفت برخاسته اند.

مدافعان حقوق بشر ترکمنصحرا با اعتقاد به منشور جهانی حقوق بشر مخالف مجازات اعدام است و در راه لغو آن درکنار هموطنهای مدافع حقوق بشر با جدیت فعالیت می نماید.

 مدافعان حقوق بشر ترکمنصحرا حکم اعدام و افزایش این نوع مجازات درایران را شدیدن محکوم می کند.

 دراینجا خبر مهم زیر را به اطلاع همگان می رسانیم که: “ائتلاف جهانی علیه اعدام” که دربرگیرنده سازمان‌های غیردولتی، کانون‌های وکلا، نهادها واتحادیه‌های محلی است،‌ درارتباط با سهم عمده اعدام‌های ناشی از جرایم مواد مخدر اعلام کرده است که اجرای مجازات اعدام درکاستن جرایم مربوط به مواد مخدر درآسیا مؤثر نبوده است.

   ۱۸ مهرماه ۱۳۹۴-  ۱۰ اکتوبر ۲۰۱۵

—————————

۱-دهم اکتوبر روزجهانی لغو اعدام است

لینک مورد نظر

——– 

۲-بیانیه کانون بمناسبت روزجهانی لغو اعدام

لینک مورد نظر

————————————————————————

 

در باره نویسنده / 

امید بایندری

کنشگر و مدافع حقوق اقلیت های تورکمن

مطالب مرتبط

HRDturkmen-sahar-telegram

اطلاعیه ها

درباره سایت

در این وب سایت و در شبکه های اجتماعی , مدافعان حقوق بشر تورکمنصحرا به کمک شما عزیزان تلاش می کنیم تا صدای مردمی که از دیرباز مورد ظلم و ستم بوده و هستند رو به گوش جهانیان برسانیم.
تمام افراد بشر آزاد زاده می شوند و از لحاظ حيثيت و کرامت و حقوق با هم برابرند. همگی دارای عقل و وجدان هستند و بايد با يکديگر با روحيه ای برادرانه رفتار کنند.

ما در شبکه های اجتماعی نیز در کنارتان هستیم