خبر

انتقاد سازمان ملل از سیاست پناهندگی اتحادیه اروپا

41

انتقاد سازمان ملل از سیاست پناهندگی اتحادیه اروپا 

 

به گزارش مدافعان حقوق بشر تورکمن صحرا به نقل از خبر نیوز می نویسد:

• در حالیکه معاون رئیس‌ جمهوری چک خواستار حمایت ناتو برای جلوگیری از ورود پناهندگان به اروپا شده است، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل از سیاست پناهندگی اتحادیه اروپا انتقاد کرد و آن را اشتباه خواند …


در حالیکه معاون رئیس‌ جمهوری چک خواستار حمایت ناتو برای حفاظت از مرزهای بیرونی اتحادیه اروپا شده است، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل از سیاست پناهندگی اتحادیه اروپا انتقاد کرد و آن را اشتباه خواند.

به گزارش دویچه وله، آندره بابیس، وزیر دارایی ۶۰ ساله و یکی از سرمایه ​داران بزرگ جمهوری چک سه ​شنبه (۳ شهریور / ۲۵ اوت) در مصاحبه با رادیو “چک” در پراگ گفت که برای دور نگاه​داشتن پناهجویان و مهاجران از اتحادیه اروپا ناتو باید وارد عمل شود.
این مقام جمهوری چک در عین حال تاکید کرد که مرزهای بیرونی کشورهای عضو شنگن باید بسته شود. بابیس بنیان​گذار و رهبر حزب پوپولیست “آنو” در جمهوری چک است.
پیش​تر میلوش زمان، رئیس جمهور چک نیز یونان و ایتالیا را متهم کرده بود که اقدام کافی برای حفاظت از مرزهای خود نمی​کنند.
بوهوسلاو سوبوتکا، نخست وزیر چک هم با طرح سهمیه ​بندی اجباری برای توزیع پناهجویان در اتحادیه اروپا مخالفت کرد. این سیاستمدار وابسته به حزب سوسیال دمکرات اما تاکید کرد که کشورش آماده است به صورت داوطلبانه ۱۵۰۰ پناهجو را بپذیرد.

“محاصره و گاز اشک آور پناهجویان را دور نخواهد کرد”
ملیسا فلمینگ، سخنگوی ارشد کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل با توجه به وضعیت اسفناک هزاران پناهجو در چندین کشور اروپایی، از کشورهای اروپائی به دلیل یک “سیاست پناهندگی نادرست و اشتباه” انتقاد کرد.
سخنگوی ارشد کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل از اروپایی ​ها درخواست کرد که به نحوی عادلانه پناه دادن به آوارگان را به عهده بگیرند تا با همبستگی بتوانند بحران مهاجرت را مدیریت کنند.
ملیسا فلمینگ سه‌شنبه (۳ شهریور / ۲۵ اوت) در ژنو گفت که بویژه به کشورهایی چون یونان، مقدونیه و صربستان که امکانات محدودی در اختیار دارند، باید کمک کرد.
به گفته فلمینگ برخی از کشورهای اتحادیه اروپا در مقابل پناهجویان فقط در موضع دفاعی قرار گرفته​ اند.
مجارستان برای ممانعت از ورود پناهجویان در مرزهای خود با صربستان حصار می​​کشد.
طول این حصار ۱۷۵ کیلومتر و ارتفاع آن ۴ مترخواهد بود.
فرانسوا کرپو گزارش​گر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر مهاجران هم روز سه شنبه (۳ شهریور / ۲۵ اوت) از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواست کمک بیشتری به پناهجویان کنند.
این کارشناس سازمان ملل اضافه کرد “حصارکشی، استفاده از گاز اشک ​آور، تهدید، محرومیت از غذا، آب آشامیدنی و مسکن” مانع از ورود پناهجویان و مهاجران به اروپا نمی​شود.

 لینک خبر در سایت/خبر نیوز

در باره نویسنده / 

امید بایندری

کنشگر و مدافع حقوق اقلیت های تورکمن

مطالب مرتبط

HRDturkmen-sahar-telegram

اطلاعیه ها

درباره سایت

در این وب سایت و در شبکه های اجتماعی , مدافعان حقوق بشر تورکمنصحرا به کمک شما عزیزان تلاش می کنیم تا صدای مردمی که از دیرباز مورد ظلم و ستم بوده و هستند رو به گوش جهانیان برسانیم.
تمام افراد بشر آزاد زاده می شوند و از لحاظ حيثيت و کرامت و حقوق با هم برابرند. همگی دارای عقل و وجدان هستند و بايد با يکديگر با روحيه ای برادرانه رفتار کنند.

ما در شبکه های اجتماعی نیز در کنارتان هستیم