خبر

انتقاد سازمان ملل از سیاست پناهندگی اتحادیه اروپا

41

انتقاد سازمان ملل از سیاست پناهندگی اتحادیه اروپا 

 

به گزارش مدافعان حقوق بشر تورکمن صحرا به نقل از خبر نیوز می نویسد:

• در حالیکه معاون رئیس‌ جمهوری چک خواستار حمایت ناتو برای جلوگیری از ورود پناهندگان به اروپا شده است، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل از سیاست پناهندگی اتحادیه اروپا انتقاد کرد و آن را اشتباه خواند …


در حالیکه معاون رئیس‌ جمهوری چک خواستار حمایت ناتو برای حفاظت از مرزهای بیرونی اتحادیه اروپا شده است، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل از سیاست پناهندگی اتحادیه اروپا انتقاد کرد و آن را اشتباه خواند.

به گزارش دویچه وله، آندره بابیس، وزیر دارایی ۶۰ ساله و یکی از سرمایه ​داران بزرگ جمهوری چک سه ​شنبه (۳ شهریور / ۲۵ اوت) در مصاحبه با رادیو “چک” در پراگ گفت که برای دور نگاه​داشتن پناهجویان و مهاجران از اتحادیه اروپا ناتو باید وارد عمل شود.
این مقام جمهوری چک در عین حال تاکید کرد که مرزهای بیرونی کشورهای عضو شنگن باید بسته شود. بابیس بنیان​گذار و رهبر حزب پوپولیست “آنو” در جمهوری چک است.
پیش​تر میلوش زمان، رئیس جمهور چک نیز یونان و ایتالیا را متهم کرده بود که اقدام کافی برای حفاظت از مرزهای خود نمی​کنند.
بوهوسلاو سوبوتکا، نخست وزیر چک هم با طرح سهمیه ​بندی اجباری برای توزیع پناهجویان در اتحادیه اروپا مخالفت کرد. این سیاستمدار وابسته به حزب سوسیال دمکرات اما تاکید کرد که کشورش آماده است به صورت داوطلبانه ۱۵۰۰ پناهجو را بپذیرد.

“محاصره و گاز اشک آور پناهجویان را دور نخواهد کرد”
ملیسا فلمینگ، سخنگوی ارشد کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل با توجه به وضعیت اسفناک هزاران پناهجو در چندین کشور اروپایی، از کشورهای اروپائی به دلیل یک “سیاست پناهندگی نادرست و اشتباه” انتقاد کرد.
سخنگوی ارشد کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل از اروپایی ​ها درخواست کرد که به نحوی عادلانه پناه دادن به آوارگان را به عهده بگیرند تا با همبستگی بتوانند بحران مهاجرت را مدیریت کنند.
ملیسا فلمینگ سه‌شنبه (۳ شهریور / ۲۵ اوت) در ژنو گفت که بویژه به کشورهایی چون یونان، مقدونیه و صربستان که امکانات محدودی در اختیار دارند، باید کمک کرد.
به گفته فلمینگ برخی از کشورهای اتحادیه اروپا در مقابل پناهجویان فقط در موضع دفاعی قرار گرفته​ اند.
مجارستان برای ممانعت از ورود پناهجویان در مرزهای خود با صربستان حصار می​​کشد.
طول این حصار ۱۷۵ کیلومتر و ارتفاع آن ۴ مترخواهد بود.
فرانسوا کرپو گزارش​گر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر مهاجران هم روز سه شنبه (۳ شهریور / ۲۵ اوت) از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواست کمک بیشتری به پناهجویان کنند.
این کارشناس سازمان ملل اضافه کرد “حصارکشی، استفاده از گاز اشک ​آور، تهدید، محرومیت از غذا، آب آشامیدنی و مسکن” مانع از ورود پناهجویان و مهاجران به اروپا نمی​شود.

 لینک خبر در سایت/خبر نیوز

در باره نویسنده / 

امید بایندری

کنشگر و مدافع حقوق اقلیت های تورکمن

مطالب مرتبط

HRDturkmen-sahar-telegram

اطلاعیه ها

 • گرامی باد ۱۰دسامبر سالروز اعلامیه جهانی حقوق بشر

  مهم‌ترین معیارهای جهانی برای حقوق بشر عبارتند از ۱- اعلامیه ویا منشورجهانی حقوق بشر، ۲-میثاق جهانی حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی،  ۳-میثاق جهانی حقوق مدنی و سیاسی، دهم دسامبر برابر با ۱۹ آذرماه روز جهانی حقوق بشر است. ۶۹ سال پیش درچنین روزی اعلامیه جهانی حقوق بشر در سازمان ملل متحد به تصویب رسید تا…

 • اطلاعیه پنجم افشاگران نقض حقوق بشر در ایران در روند سی و هفتمین اجلاس شورای حقوق بشر

  هم میهنان عزیز، از روز دوشنبه ٢۶ فوریه ۲۰۱۸ (۷ اسفند ۱۳۹۶) سی و هفتمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در شهر ژنو آغاز می‌شود و تا ۲۳ مارس ۲۰۱۸ (۳ فروردین ۱۳۹۷) ادامه خواهد یافت.  از کلیه هم میهنان در تمام نقاط دنیا که به نقض حقوق بشر در ایران معترض هستند…

 • اعلام محکومیت و انزجار از ترور و آدم کشی

  ترور فعال سیاسی عرب ایرانی را محکوم می کنیم مدافعان حقوق بشر ترکمنصحرا ترور احمد نیسی فعال سیاسی عرب ایرانی را محکوم می کند متاسفانه در مورد افراد و یا گروهایی که دست به این جنایت زدند از جانب پولیس کشور هلند هنوز اخبار و اطلاعاتی پخش نشده است. ترور با هر قصد و نیتی،…

 • بیانیه ی مدافعان حقوق بشر ترکمن صحرا

   بمناسبت آغاز سال تحصیلی ۱۳۹۶ (۲۰۱۷)   باز هم اول مهرماه ( ۲۳ سپتامبر) روز آغاز سال تحصیلی در ایران بدون تحقق حق تحصیل به زبان ملیتهای غیرفارس فرا رسید. این روز به جای اینکه روزی شادبخش و امید آفرین باشد، برای غیرفارس زبانهای ایران، روز محرومیت از حقوق اولیه ی انسانی و یادآور درد…

 • پناهنده ها لطفا توجه کنند، کلاهبرداری از پناهنده های تورکمن

  مدافعان حقوق بشر ترکمن صحرا   لطفا توجه داشته باشد، اخیرا فرد و یا افرادی با سوء استفاده از نام حقوق بشر ترکمن صحرا با وعده های پوچ و واحی( پناهندگی و یا اسپانسری کشور سوم) اقدام به کلاهبرداری می نموده است. مدافعان حقوق بشر ترکمن صحرا وابسته به هیچ گروه و ارگانی نیست و…

 • اطلاعیه هفتم برای افشای نقض حقوق بشر درجمهوری اسلامی در روندسی ششمین اجلاس شورای حقوق بشر

  هم میهنان عزیز، از روز دوشنبه ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۷ (۲۰ شهریور ۱۳۹۶) سی و ششمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در شهر ژنو آغاز می شود وتا ۲۹ سپتامبر ۲۰۱۷ (۷ مهر ۱۳۹۶) ادامه خواهد یافت. در نیمه نخست این اجلاس علاوه بر کمیسر عالی حقوق بشر، از جمله گروه های کار و…

درباره سایت

در این وب سایت و در شبکه های اجتماعی , مدافعان حقوق بشر تورکمنصحرا به کمک شما عزیزان تلاش می کنیم تا صدای مردمی که از دیرباز مورد ظلم و ستم بوده و هستند رو به گوش جهانیان برسانیم.
تمام افراد بشر آزاد زاده می شوند و از لحاظ حيثيت و کرامت و حقوق با هم برابرند. همگی دارای عقل و وجدان هستند و بايد با يکديگر با روحيه ای برادرانه رفتار کنند.

ما در شبکه های اجتماعی نیز در کنارتان هستیم