خبر

اعتراض کارگران معدن قشلاق

49
  • اعتراض کارگران معدن قشلاق( زمستان یورت ) به یازده ماه حقوق معوقه خود

زمستان-یورت2

معدن  قشلاق (زمستان یورت) که از دو واحد شمال شرق و شمال غرب تشکیل شده است.

به گزارش حقوق بشر تورکمن صحرا، تعداد دویست نفراز کارگران معدن بخاطر حقوق معوقه خود دست از کار کشیدند و به همراه خانواده هایشان دست به اعتراض زدند که از روز چهارشنبه هفتم بهمن تا به امروز دهم بهمن این اعتراضات در مقابل ساختمان فرمانداری آزادشهر و رامیان ادامه دارد.

به گفته این کارگران حقوق معوقه آنها یازده ماه است که پرداخت نشده است، در دی ماه نودسه نیز ۶۳۰ نفر از کارگران به دلیل سه ماه حقوق معوقه خود در مقابل همین فرمانداری اعتراض کرده بودند که بعد از آن اعتراضات تا به امروز حقوق آنها پرداخت نشده است و حال یازده ماه است که حقوقی دریافت نکرده اند.

آنها در خصوص معوقات مزدی خود و همکارانش می گویند: این معوقات مزدی شامل دو ماهه آخر سال ۹۳ و نه ماه در سال جاری (۹۴) می‌شود و علاوه بر این حق بیمه کارگران نیز با تاخیر چند ماهه به تامین اجتماعی پرداخت می‌شود که به تبع آن دفترچه‌های درمانی تعداد زیادی از کارگران و اعضای خانواده‌هایشان فاقد اعتبار شده است.

کارگران معدن قشلاق می‌گویند حقوق دریافتی‌شان به صورت حداقلی محاسبه می‌شود و هیچگونه مزایای شغلی برای افزایش حقوق ندارند.

این کارگران در ادامه می گویند کارفرما قصد دارد با حمایت مسئولان شهرستانی برای پرداخت بدهی های مالی خود به کارگران از یکی از بانکها حدود ۲ میلیارد تومان وام دریافت کند اما گویا به دلیل بدحسابی های کارفرما در گذشته ، فعلا این موضوع کماکان معلق مانده است.

البته براساس شنیده ها در ادامه این تجمع گویا کارگران عصبانی بدلیل نرسیدن به جواب دست به خشونت زده و با ماموران امنیتی درگیر میشوند.

شایان ذکر است همزمان با تجمع برخی کارگران مقابل فرمانداری شهرستان آزادشهر جمعی دیگر نیز مقابل فرمانداری رامیان اعتراض خود را به عدم دریافت مطالبات ۱۱ ماه خود اعلام کردند.

کارگران+رامیانی


کانال تلگرام حقوق بشر تورکمن صحرا :کانال تلگرام حقوق بشر تورکمن صحرا کانال تلگرام حقوق بشر تورکمن صحرا

تلگرام حقوق بشر تورکمن صحرا

در باره نویسنده / 

امید بایندری

کنشگر و مدافع حقوق اقلیت های تورکمن

مطالب مرتبط

HRDturkmen-sahar-telegram

اطلاعیه ها

درباره سایت

در این وب سایت و در شبکه های اجتماعی , مدافعان حقوق بشر تورکمنصحرا به کمک شما عزیزان تلاش می کنیم تا صدای مردمی که از دیرباز مورد ظلم و ستم بوده و هستند رو به گوش جهانیان برسانیم.
تمام افراد بشر آزاد زاده می شوند و از لحاظ حيثيت و کرامت و حقوق با هم برابرند. همگی دارای عقل و وجدان هستند و بايد با يکديگر با روحيه ای برادرانه رفتار کنند.

ما در شبکه های اجتماعی نیز در کنارتان هستیم