خبر

از قطع‌کردن سر نوزاد در بلوچستان تا پیوند سر قطع شده در استرالیا

317

فاصله ایران تا استرالیا …
از قطع‌کردن سر نوزاد در بلوچستان تا پیوند سر قطع شده در استرالیا

خبر اول در هیچ شبکه‌ی تلویزیونی و هیچ روزنامه‌یی در ایران منتشر نمی‌شود!
هیچ یک ازمسئولان صدای مردم محروم بلوچستان را علاوه بر اینکه نمی‌شنوند، نمی‌گذارند دیگران بشنوند!
اما خبر دوم یعنی پیوند موفق سر کودک استرالیایی را بخوبی سایت‌ها، روزنامه‌ها و شبکه‌های مختلف تلویزیون دولتی در ایران پخش می‌کنند.
قطع‌سر نوزاد بلوچ و متعاقب آن مرگ مادرش بر اثر عملی که برای خارج کردن بدن نوزاد صورت گرفته بود درست در همان هفته ای اتفاق افتاد که درآوردن بخیه‌های یک کودک خمینی‌شهری در بیمارستان، ملت را به فغان و فریاد برآورد.
ولی چرا قطع کردن وحشتناک سر نوزاد بلوچ توسط پزشک و پرستارغیربومی در بیمارستان دولتی چابهار اینقدر توجه مردم را به خود جلب نکرد؟!
مساله در عدم انتشار و همچنین محرومیت مزمن مردم مظلوم سیستان و بلوچستان است. همه چیز آنها امنیتی شده است. جان شان بی‌ارزش شده است. در بلوچستان صدای هیچ بلوچی اکو نمی‌شود!
اکنون که خبر را شنیده‌ایم،آیا نمی‌بایست همه‌ی ما همان برخوردی را که با اتفاق باز کردن بخیه ها داشتیم با این حادثه که در آن جان دو انسان گرفته شده؛ داشته باشیم و حتی شدیدتر از آن اتفاق، به این یکی واکنش نشان دهیم؟!
اگر سر نوزادی در هنگام تولد در استرالیا قطع می‌شد، هیچ شکی نیست که نخست تمام رسانه های تصویری، اینترنتی و چاپی استرالیا و بعد جهان آن را منتشر و مردم جهان به آن واکنش نشان می دادند.
راستی تلویزیون ایران هم در تمام بخش های خبری اش آن را حتماً بارها منتشر می‌کرد!

منبع صفحه فیس بوک کارگاه آموزشی شهروندیار

در باره نویسنده / 

امید بایندری

کنشگر و مدافع حقوق اقلیت های تورکمن

مطالب مرتبط

HRDturkmen-sahar-telegram

اطلاعیه ها

درباره سایت

در این وب سایت و در شبکه های اجتماعی , مدافعان حقوق بشر تورکمنصحرا به کمک شما عزیزان تلاش می کنیم تا صدای مردمی که از دیرباز مورد ظلم و ستم بوده و هستند رو به گوش جهانیان برسانیم.
تمام افراد بشر آزاد زاده می شوند و از لحاظ حيثيت و کرامت و حقوق با هم برابرند. همگی دارای عقل و وجدان هستند و بايد با يکديگر با روحيه ای برادرانه رفتار کنند.

ما در شبکه های اجتماعی نیز در کنارتان هستیم