خبر

اجحاف تقسیم بندی بودجه تورکمن صحرا

41

به گزارش مدافعان حقوق بشر تورکمن صحرا به نقل ازترکمن صحرا نیوز: صادقلو استاندار در مراسم افتتاح زیر گذر صیاد شیرازی اعلام کرد مبلغ ۶۰ میلیارد تومان از طریق منابع مختلف به شهرداری گرگان اختصاص یافته است.

اجحاف در تورکمن صحرا علیه تورکمن ها و مناطق تورکمن نشین بقدری فاحش است که ما در زیر تنها تقسیم بندی بودجه استان را ذکر کردیم که بودجه ای که به شهر گرگان اختصاص یافته است چند برابر بودجه تمام شهر استان است.

نکته:

بودجه شهرداری گرگان در سال جاری ۲۰۵ میلیارد تومان تصویب شده است.

و بودجه دومین شهر بزرگ یعنی گنبد ۴۵ میلیارد تومان رقمی در حدود ۴ و یا ۵ برابر و اما بودجه بندرترکمن کم تر از ۱۰ میلیاردتومان بودجه شهرداری آق قلا ۷ میلیاردتومان
بودجه شهرداری کلاله ۴ میلیارد تومان بودجه گمیشان نیز کم تر ۴ و۵ میلیارد
و بودجه شهرداری مراوه خیلی خیلی کم است.

مجموع این بودجه ها رقمی در حدود ۷۰ میلیارد است و باز هم بودجه شهر گرگان رقمی بیش از ۳ برابر مجموع بودجه ۶ شهر استان است.

رقم بودجه ورزشی: سخنگوی شورای شهر گرگان اعلام کرد رقم بودجه شهرداری گرگان در رشته بسکتبال در حدود دو میلیارد تومان بوده است.

این رقم میزان پرداختی است و ارائه خدمات همچون اتوبوس و هزینه های جاری و استفاده از امکانات و خانه های سازمانی شهرداری نیز باید به آن اضافه شود. ولی ورزش اول تورکمن صحرا یعنی والیبال هر سال دریغ از پارسال است.

امسال تیم در وقت اضافه به اسم جواهری راهی مسابقات شد اما ارقام بازیکنان به قدری پایین بود که حتی شنیده شده مبلغ قرارداد ها نسبت به تیم های دسته ۱ و ۲ کم تر است.


HRDturkmen-sahar-telegram

در باره نویسنده / 

امید بایندری

کنشگر و مدافع حقوق اقلیت های تورکمن

مطالب مرتبط

HRDturkmen-sahar-telegram

اطلاعیه ها

درباره سایت

در این وب سایت و در شبکه های اجتماعی , مدافعان حقوق بشر تورکمنصحرا به کمک شما عزیزان تلاش می کنیم تا صدای مردمی که از دیرباز مورد ظلم و ستم بوده و هستند رو به گوش جهانیان برسانیم.
تمام افراد بشر آزاد زاده می شوند و از لحاظ حيثيت و کرامت و حقوق با هم برابرند. همگی دارای عقل و وجدان هستند و بايد با يکديگر با روحيه ای برادرانه رفتار کنند.

ما در شبکه های اجتماعی نیز در کنارتان هستیم